Plan dietetyczny

Strona główna » Centrum odchudzania » Plan dietetyczny

Istotą planu dietetycznego jest odpowiedni dobór wartości odżywczych oraz kaloryczności posiłków do Twojego trybu życia. Ważne jest także ułożenie planu, który pomoże w zrealizowaniu założeń dotyczących odchudzania lub kształtowania mięśni. Porady kompetentnego i rzetelnego dietetyka stanowią mocny filar naszej propozycji w kwestii prawidłowego odżywiania.

Plan dietetyczny – bezpośrednia pomoc w kwestiach żywieniowych

Rzetelna wiedza bazująca na uznanych badaniach naukowych jest podstawą do tworzenia racjonalnych planów dietetycznych. Rola poszczególnych składników dostarczanych do organizmu wraz z pożywieniem ma znaczenie dla osiągnięcia określonych rezultatów podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Twoją dietę ułożymy tak, aby jedzenie nadal było przyjemnością.

Zmiana kulinarnych zwyczajów będzie dla Ciebie znacznie bardziej naturalna, jeżeli w planie dietetycznym znajdą się dania, które lubisz, dlatego podczas konsultacji poznajemy Twoje preferencje kulinarne, aby ułożyć dietę:

  • optymalną przy wybranym rodzaju aktywności,
  • dopasowaną do stylu życia oraz sprawności w przygotowaniu potraw,
  • uwzględniającą ewentualne alergie i nietolerancje,
  • dobraną do wieku i płci,
  • usprawniającą przemianę materii.

Mając na uwadze fakt, że dieta stanowi formę dążenia do określonego celu w kwestii odchudzania lub poprawy stanu zdrowia, traktujemy tę kwestię z należytą uwagą, a tworzone plany dietetyczne opieramy o wiedzę i doświadczenie załogi Pan & Pani Fit. Życie pełne smaku, bez drastycznych wyrzeczeń to idea, która towarzyszy nam każdego dnia.

Siła odżywiania w Twojej drodze do celu

Przyjemne uczucie sytości związane z nowymi nawykami żywieniowymi sprawi, że poznasz sposoby na zaspokojenie głodu bez nadmiernego obciążania układu trawiennego. Plan dietetyczny zostanie skomponowany tak, aby kaloryczność poszczególnych posiłków pozwalała zaspokoić Twoje zapotrzebowanie energetyczne w zależności od tego, ile przeciętnie kalorii spalasz podczas codziennych zajęć, a ile dodatkowo podczas treningów.

Najlepszy plan to taki, przy którym masz wrażenie, że dieta jest optymalnym dla Ciebie sposobem odżywiania i przyjmujesz ją jako naturalną część swojego stylu życia. Jadłospis będzie inny podczas odchudzania niż w trakcie treningów budujących masę mięśniową, natomiast każdy z nich opracowany zostanie indywidualnie, aby skrócić czas oczekiwania na efekty ćwiczeń oraz nadać Twoim posiłkom większą moc sprawczą.

Zdrowo i przyjemnie z planem dietetycznym Pan & Pani Fit

Znaczna część sukcesu w dążeniu do uzyskania efektów związanych z odżywianiem opiera się o rozsądne planowanie posiłków oraz przestrzeganie zaleceń związanych z ich spożywaniem. Atutem skutecznego planu dietetycznego jest możliwość postępowania zgodnie z wytycznymi specjalisty do spraw diety, ponieważ całość zostanie opracowana z uwzględnieniem Twoich możliwości, potrzeb oraz indywidualnych preferencji żywieniowych. Przekonaj się, że pojęcie diety może się kojarzyć pozytywnie.