Trening specjalistyczny

Strona główna » Siłownia » Trening specjalistyczny

Trening specjalistyczny obejmuje ćwiczenia z instruktorem dla indywidualnych sportowców lub całych grup. Przygotowujemy uczestników do udziału w zawodach sportowych poprzez systematyczne zajęcia wzmacniające ich siłę, zwinność oraz wytrzymałość, niezbędne podczas wyczynowych zmagań siłowych i lekkoatletycznych, lecz również pomagamy im wzmacniać formę przez cały rok.

Unikalność treningów specjalistycznych w Pan & Pani Fit

Specyfika poszczególnych konkurencji sprawia, że podczas aktywności intensywnie pracują określone grupy mięśni i nad ich wzmocnieniem należy pracować podczas zajęć. Znajomość praktyczna tych dyscyplin jest domeną naszych instruktorów. Mają oni niezbędną wiedzę oraz doświadczenie do prawidłowego prowadzenia treningu.

Gry zespołowe, sporty walki, zawody lekkoatletyczne to jedne z licznych dyscyplin sportu, w których specjalizują się nasi poszczególni trenerzy. Ich wiedza i zaangażowanie pozwalają prowadzić zajęcia tak, aby zapewnić zawodnikom:

  • dobór intensywności ćwiczeń – z uwzględnieniem aktualnej kondycji fizycznej, a także przebytych urazów oraz kontuzji. Stopień obciążenia ustalany jest indywidualnie dla każdego zawodnika lub jednocześnie dla całej grupy,
  • wzmocnienie mięśni i stawów – zwiększanie wydolności organizmu budowanej na solidnych podstawach. Przygotowany do wysiłku organizm osiągnie wyżyny swoich możliwości bez nadmiernych przeciążeń,
  • zwiększenie wydolności – praca układu krążenia i układu oddechowego, a także inne aspekty fizjologii, które mają wpływ na potencjał sportowca to również czynniki, o które dbamy podczas treningów,
  • odpowiedni wybór sprzętu – w poszczególnych dyscyplinach sportów kluczowy może być dobór ciężaru hantli, poziom obciążenia na poszczególnych urządzeniach i sprzętach oraz przestrzeganie czasu zalecanego dla danej aktywności,
  • odpowiednią motywację – osobowość trenera, jego zaangażowanie oraz dobra forma powinny być uzupełnione zdolnościami do motywowania. Nasi trenerzy wiedzą, jak odnowić w zawodnikach chęć rywalizacji.

Odpowiednio wytrenowany organizm będzie bardziej odporny na długotrwałe obciążenia i zyska zdolność szybszej samoregeneracji. Forma proponowanych przez nas treningów jest odpowiedzią na potrzeby zawodowców oraz spełnieniem ich oczekiwań w kwestii efektywnego przygotowania do sportowych zmagań.

Nie tylko dla wyczynowców – wzmacniaj kondycję z najlepszymi

Propozycja treningów specjalistycznych jest skierowana do Ciebie także wtedy, gdy amatorsko uprawiasz daną dyscyplinę sportu. Trener może być Twoim instruktorem podczas zajęć w siłowni lub joggingu. Skoryguje wszelkie nieprawidłowości, pokaże właściwy sposób wykonywania ćwiczeń i zmotywuje do wysiłku. Takie fachowe wsparcie to pomoc, z której warto skorzystać.

Instruktorzy dbają o każdy aspekt wspólnych ćwiczeń, dlatego możesz mieć pewność, że docelowo podczas największych obciążeń Twój układ krążenia będzie pracować równomiernie, wyrówna się oddech, a organizm stanie się mniej podatny na kontuzje. Codzienna lub sporadyczna aktywność fizyczna nabierze nowego wymiaru.

Trening specjalistyczny w nowoczesnej siłowni

Pan & Pani Fit to miejsce stworzone z myślą o komfortowym wykonywaniu ćwiczeń fizycznych oraz wzmacnianiu kondycji, dlatego zarówno wnętrza, jak i wszystkie urządzenia przygotowane są do prawidłowego przeprowadzenia zajęć. Poprzez treningi specjalistyczne pomagamy osiągnąć formę niezbędną do aktywnego uczestnictwa w określonych dyscyplinach sportu.